Ile razy zdażyło Wam się zrobić super zdjęcie, ale później nie wrzuciliście go na Instagram, bo nie pasowało Wam kolorystycznie do siatki? Mi sporo 🙈. Nie wierzę, że tak późno zdałam sobie sprawę, że przecież kolory na zdjęciu można zmienić z pewnością darmowymi aplikacjami i wcale nie potrzeba mieć Photoshop’a.

Ja generalnie miałam w liceum na informatyce wszystkie zajęcia na tym programie (Photoshop) i do tej pory go nienawidzę i nie mam zamiaru używać 🙈😅. Może za kilka lat mi się to zmieni, ale na razie zostaję przy aplikacjach na telefon. W końcu najczęściej to właśnie z telefonu wrzucamy zdjęcia do naszych mediów społecznościowych. Dzisiaj więc nauczę Was, jak przy użyciu darmowej aplikacji zmienić wybrany kolor na zdjęciu.

1. Pobieramy i instalujemy PicsArt

Jeżeli jesteście z nami już jakiś czas, to wiecie, że ja kocham tą aplikację i nie wyobrażam sobie bez niej funkcjonować. Można nią wyczarować prawdziwą magię na zdjęciach. Polecam z całego ❤️.

2. Importujemy zdjęcie i wybieramy opcję “Efekty” z dolnego menu

Jeżeli nie wiecie, jak zaimportować zdjęcie, to odsyłam Was do tego wpisu. Następnie wybieramy opcję “Efekty” z dolnego menu.

3. Klikamy w zakładkę “kolory” i wybieramy efekt “zastąp kolory”

Po wykonaniu tych czynności pojawi się Wam takie kółko jak poniżej. To nim wybieracie kolor, który chcecie zastąpić.

4. Zaznaczamy kolor, który chcemy zastąpić i go dostosowujemy

Zaznaczamy ten kolor kółkiem, o którym wspominałam powyżej. Następnie operujemy suwakami.

5. Gumką wycieramy miejsca, które mają pozostać w swoich naturalnych barwach

Oczywiście po zaznaczeniu wybranego koloru, aplikacja zmieni go wszędzie na zdjęciu. Również tam, gdzie wcale tego nie chcecie. Żeby to naprawić klikacie w gumkę i wymazujecie te elementy na zdjęciu, które mają zostać w oryginalnym kolorze.

6. Gotowe!

Tak oto zmieniliśmy wspólnie rzepak z żółtego na różowy 😜. Który się Wam bardziej podoba? Ja sama nie mogę się zdecydować 🙈😂.

Żeby dostosować odcień i intensywność koloru, przenosimy zdjęcie do Lightroom’a (Color->Mix).

PS. Na Instagramie wrzucam do wyróżnionej relacji “Edycja zdjęć” filmiki instruktażowe (screeny z nich macie powyżej) 😁, także wpadajcie ❤️!