Warszawa jest przepięknym miastem, które oferuje wiele instagramowych miejsc, gdzie z łatwością cykniecie świetne zdjęcia na swoje media społecznościowe. Po wielu wycieczkach tam, wybrałam 10 naszych z Pio ulubionych #instaspots, które są najbardziej fotogeniczne. Będziecie w stanie zrobić tam mega ujęcia, idealnie wpisujące się w panujące na Instagramie trendy.

1. Widok na Pałac Kultury z ulicy Złotej

Według mnie, jest to najciekawsza perspektywa sfotografowania Pałacu Kultury. Oczywiście sam Pałac Kultury jest także mega instagramowym miejscem i nawet jeżeli zrobicie sobie zdjęcie tuż pod nim, to będzie super. Jednak ulica Złota ma w sobie „to coś”. Można stanąć na pasie wyłączonym z ruchu i cyknąć mega klimatyczną fotkę. Mnie ten widok zdecydowanie urzekł.

2. Stare Miasto i Zamek Królewski

Chyba każde stare miasto w naszym kraju jest fotogeniczne. Czy to w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, czy wreszcie, w Warszawie. Przepiękne kamienice, brukowane ulice i zamek Królewski robią super wrażenie. Warto jednak udać się tam na zdjęcia rano, ponieważ przez resztę dnia jest tłoczno i zrobienie fotografii bez innych ludzi w tle może graniczyć z cudem (moja rada: z okna Illuzeum macie fajny widok na starówkę).

3. Warszawski Lukier

Przyznam szczerze, że Warszawskiego Lukru jeszcze nie odwiedziliśmy. Po prostu boję się miliona kalorii, które zamówiłabym w ich super instagramowych deserach ??. Wiecie, oni robią taki typowy, konkretny #foodporn ???. Jednak od kiedy zobaczyłam to miejsce wiem, że kiedyś zrobię tam sobie zdjęcie (tylko wcześniej trzasnę ze trzy dni głodówki ?). Poniższe fotki pochodzą z ich profilu na Instagramie.

4. Urszi Cakes

Ja mam chyba jakąś mini obsesję na punkcie Urszuli (właścicielki), bo kupiłam wszystkie jej ebooki, obserwuję dwa konta na Instagramie i jeszcze specjalnie pojechałam 100 km, żeby spróbować jej wypieków ??. No ale sami przyznajcie, że choćby dla poniższych zdjęć – było warto ❤️. Nie wspominając o eklerku z nadzieniem pistacjowym (które Ula przywiozła z Włoch) ?. Jenyyy, ale to było mega pyszne ??!

5. Łazienki Królewskie

Na koniec chyba nikogo nie zaskoczę propozycją wycieczki do Łazienek Królewskich. Znajdziecie tam m.in. Pałac na Wodzie i Ogród Chiński, które jak dla mnie są super instagramowe. Przepięknie wyglądają na fotografiach. Poza tym, proponuję spacer po parku, bo naprawdę można tam znaleźć perełki, które będą się super prezentowały na zdjęciach.

6. Hala Koszyki

Na tej hali nie byliśmy. Przejeżdżaliśmy obok, ale było od choroby ludzi i już daliśmy sobie spokój z zatrzymywaniem się. Patrząc po zdjęciach, jednak musimy następnym razem zaparkować gdzieś auto i ruszyć tyłki do środka ?.

7. Dziedziniec Politechniki Warszawskiej

Tutaj również jeszcze nie zawitaliśmy, ale piękno tej architektury mnie powala. Koniecznie następnym razem tam wstąpimy.

8. Illuseum

Piotrek w każdym mieście, w którym jesteśmy targa mnie do Illuzeum. Aż zaczęło mi się to podobać ?. Warszawskie polecam szczególnie ze względu na widok z okna na starówkę i sale z lustrami. Można tam trzasnąć naprawdę sporo fajnych fotek. I jeszcze wskazówka ode mnie – chciałam iść do muzeum kosmosu w Warszawie ze względu na ten super pokój z lampkami i lustrami. Opinie w Google mnie odstraszyły i wcale nie żałuję, bo ta sala w Illuzeum jest bardzo podobna do tamtej z muzeum kosmosu.

9. Bake my day

Kolejna cukiernia na liście. Jeszcze jej nie odwiedziliśmy, ale miałam przyjemność słuchać właścicielki na Festiwalu Kobiet podczas jednego z paneli Asi Banaszewskiej. Mega kobieta. I z jej bejkami (ciastkami) pracowałam później na warsztatach z flat lay. One są małymi dziełami sztuki. Przepiękne i nadające się idealnie do instagramowych zdjęć ?.

10. Ulice Nowy Świat i Chmielna

To dwie naprawdę przepiękne ulice w centrum. W pobliżu Chmielnej jest taki super świecący miś, klamka do sklepu w kształcie buta i sklep z misiami, który przed drzwiami ma wystawionego takiego trzymetrowego pluszaka. No a idąc od Chmielnej na Nowy Świat, to ja już latem przepadłam. Mnóstwo kwiatów, przepiękne kamienice i pyszne lody włoskie (zaraz jak skręcicie z Chmielnej w Nowy Świat, za Blikle).

Gratis:

Na wzór wpisu o Pradze (tej czeskiej, nie warszawskiej ?), tutaj także zamieszczam kilka dodatkowych propozycji instagramowych miejsc.

1. Pałac w Wilanowie i królewski ogród światła

2. Napis I❤️Warsaw

3. Bulwary Wiślane i widok na Stadion Narodowy