W związku z zaplanowanym przeze mnie wypadem do Suntago Park of Poland musiałam kupić nowy kostium kąpielowy. Już na etapie poszukiwań pojawiły się schody – poza sezonem letnim, naprawdę niewielka ilość stron internetowych oferuje pozycje plus size. Mam taką swoją zasadę, że na plażę zakładam strój dwuczęściowy, a na basen jednoczęściowy. Nawet nie macie pojęcia, jak ciężko jest kupić kostium jednoczęściowy dla osoby o wzroście ponad 180 cm. A jeszcze jeżeli ta osoba nosi rozmiar większy niż 42 i planuje zakup poza sezonem, to już w ogóle znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem. Poniżej przedstawię Wam więc strony, które sama wygrzebałam, albo zostały mi polecone.

1. Bonprix

Na pierwszym miejscu umieszczam firmę, z której ostatecznie kupiłam kostium i był dobry. Zamówiłam też stroje z innych stron, ale były za krótkie. Za to ten z Bonprix leżał idealnie. Nic mi się nie odznaczało, troszkę wyszczuplał i nie wchodził mi… wiadomo gdzie ?. Na basenie dobrze jest czuć się wygodnie i mieć komfort, że nic nam poza kostium nie wypadnie. I taki właśnie był mój zakup. Bonprix może nie ma najmodniejszych i najpiękniejszych wzorów, ale dobrym krojem biją inne kostiumy na głowę.

2. H&M

Z H&M ostatecznie stroju nie zamówiłam, ale przymierzałam się do dwóch modeli. Jeden niestety miał całe odkryte plecy, co nie najlepiej wygląda w przypadku osoby z „motylkami” ?, więc z niego zrezygnowałam. Drugi natomiast był idealnie taki, jaki marzyłam sobie kupić – surferski z rękawami. Niestety ktoś mi wykupił ostatnie sztuki zanim zdążyłam go zamówić ?.

3. Rosegal

Rosegal ma chyba największy wybór najmodniejszych kostiumów w dużej rozmiarówce. Ich stroje są po prostu przepiękne i niedrogie (max. 120 zł). Polecam Wam tam zajrzeć. Przepadniecie ?. Ja na bank zamówię sobie coś od nich na lato.

4. Cupshe

Ta zagraniczna strona również ma super wybór strojów kąpielowych w rozmiarze plus size. Ceny oscylują w granicach 100 – 130 złotych. Miałam się skusić na jeden z ich kostiumów, ale bałam się, że nie dojdzie na czas.

5. Allegro

Z Allegro zamówiłam dwa kostiumy z outlet’owego sklepu. Jeden marki Asos, a drugi Boohoo. Oba źle dobrałam rozmiarowo ?. Ten z Asos jest tak krótki, że aby założyć ramiączka, muszę mieć cały dół werżnięty w ? ???. A ten z Boohoo zamówiłam w rozmiarze 50 i po bokach mi odstaje (a na długość i tak jest za krótki ?). Niemniej, jeżeli potraficie dobrze celować ze swoim rozmiarem (i nie jesteście tak wysokie), to polecam szukanie kostiumów na Allegro. Można znaleźć je za dosłownie grosze. Ja za oba moje zakupy dałam 60 złotych.

6. Asos

Na stronie Asos znajdziecie multum najmodniejszych kostiumów kąpielowych do rozmiaru 58 (!). Ja już wiem, że mam u nich minimum 46, bo ich stroje jednoczęściowe są krótkie. Pewnie nie zaryzykuję, żeby kupić kolejny za duży wszerz, a za krótki wzwyż kostium. Jednak na jakiś model dwuczęściowy skuszę się z przyjemnością.

7. Change

Z Change mam jeden dwuczęściowy kostium i jest on najwygodniejszym, jaki kiedykolwiek miałam. Bardzo polecam stroje z tej firmy. Idealnie trzymają to, co powinny.

8. Bikinarium

Stroje z tej strony polecałabym kobietom dojrzałym, ponieważ nie mają zbyt modnych krojów. Ich kostiumy przypominają mi te z Bonprix. Rozmiarówka do 9XL i ceny w okolicach 100 – 150 złotych. Nie wykluczam jednak, że coś sobie od nich kupię. Mam przeczucie, że te stroje będą dobrze leżały na sylwetce.

9. Zalando

Z braku laku, na Zalando też warto zajrzeć. Mają niewielki wybór kostiumów kąpielowych plus size, ale czasem można trafić na prawdziwe perełki.

10. AliExpress

Nie byłabym sobą, gdyby w zestawieniu nie pojawiło się moje ulubione Ali ?. Znajdziecie tam chyba każdy kostium, jaki Wam się wymarzy. Pamiętać trzeba jednak, żeby nie sugerować się rozmiarem, tylko tabelką z wymiarami. No i trzeba dłuuugo czekać na dostarczenie naszego zakupu. Gdybym miała stamtąd zamawiać strój na lato, to pewnie już bym to ogarniała.

To już całe moje zestawienie całorocznych stron internetowych z kostiumami kąpielowymi. Więcej sklepów nie znam. Może Wy coś polecicie? Gdzie zazwyczaj zaopatrujecie się w stroje plażowe?