Ile razy zdażyło Wam się zrobić super zdjęcie, ale później nie wrzuciliście go na Instagram, bo nie pasowało Wam kolorystycznie do siatki? Mi sporo ?. Nie wierzę, że tak późno zdałam sobie sprawę, że przecież kolory na zdjęciu można zmienić z pewnością darmowymi aplikacjami i wcale nie potrzeba mieć Photoshop’a.

Ja generalnie miałam w liceum na informatyce wszystkie zajęcia na tym programie (Photoshop) i do tej pory go nienawidzę i nie mam zamiaru używać ??. Może za kilka lat mi się to zmieni, ale na razie zostaję przy aplikacjach na telefon. W końcu najczęściej to właśnie z telefonu wrzucamy zdjęcia do naszych mediów społecznościowych. Dzisiaj więc nauczę Was, jak przy użyciu darmowej aplikacji zmienić wybrany kolor na zdjęciu.

1. Pobieramy i instalujemy PicsArt

Jeżeli jesteście z nami już jakiś czas, to wiecie, że ja kocham tą aplikację i nie wyobrażam sobie bez niej funkcjonować. Można nią wyczarować prawdziwą magię na zdjęciach. Polecam z całego ❤️.

2. Importujemy zdjęcie i wybieramy opcję „Efekty” z dolnego menu

Jeżeli nie wiecie, jak zaimportować zdjęcie, to odsyłam Was do tego wpisu. Następnie wybieramy opcję „Efekty” z dolnego menu.

3. Klikamy w zakładkę „kolory” i wybieramy efekt „zastąp kolory”

Po wykonaniu tych czynności pojawi się Wam takie kółko jak poniżej. To nim wybieracie kolor, który chcecie zastąpić.

4. Zaznaczamy kolor, który chcemy zastąpić i go dostosowujemy

Zaznaczamy ten kolor kółkiem, o którym wspominałam powyżej. Następnie operujemy suwakami.

5. Gumką wycieramy miejsca, które mają pozostać w swoich naturalnych barwach

Oczywiście po zaznaczeniu wybranego koloru, aplikacja zmieni go wszędzie na zdjęciu. Również tam, gdzie wcale tego nie chcecie. Żeby to naprawić klikacie w gumkę i wymazujecie te elementy na zdjęciu, które mają zostać w oryginalnym kolorze.

6. Gotowe!

Tak oto zmieniliśmy wspólnie rzepak z żółtego na różowy ?. Który się Wam bardziej podoba? Ja sama nie mogę się zdecydować ??.

Żeby dostosować odcień i intensywność koloru, przenosimy zdjęcie do Lightroom’a (Color->Mix).

PS. Na Instagramie wrzucam do wyróżnionej relacji „Edycja zdjęć” filmiki instruktażowe (screeny z nich macie powyżej) ?, także wpadajcie ❤️!