Korzystanie z internetu zagranicą nastręczało nam sporych problemów, kiedy zaczęliśmy jeździć na trasach międzynarodowych. Używaliśmy abonamentu Plusa, z którego mieliśmy 5gb roamingu oraz wykupowaliśmy pakiety internetu w Play (1gb=15zł). Oszczędzaliśmy jak mogliśmy każdy gigabajt, a jednak wydawaliśmy co miesiąc około 500 złotych na roaming. Zdecydowaliśmy, że musimy to jakoś rozwiązać, bo ta suma jest mega przesadą. Pytaliśmy na różnych grupach, pisaliśmy do innych kierowców i w ten sposób trafiliśmy na kartę Voxi. Był tylko jeden problem – to karta angielska, a my do Wielkiej Brytanii jeździmy bardzo rzadko. Jak to rozwiązaliśmy? Już piszę!

Gdzie kupić?

Pewnego dnia napisał do nas jeden z naszych obserwujących na Facebook’u (zobaczył w relacji, ile wydaliśmy znowu kasy na ten nieszczęsny internet ?) i polecił zakup karty Voxi. Odpisałam, że właśnie chcemy ją kupić, tylko jakoś nie możemy trafić na kurs do Anglii… A on na to, że wcale nie musimy tam jechać! Wystarczy wejść na Allegro i zamówić ją od któregoś ze sprzedających (najlepiej z wysyłką z Polski, wtedy szybko nam dojdzie). Jak to przeczytałam, to aż mi się głupio zrobiło, że sami na to nie wpadliśmy ??. Obczailiśmy więc wszystkich sprzedających i wybraliśmy takiego z Wrocławia. Zadzwoniliśmy do niego i umówiliśmy się na odbiór osobisty. Przed wyjazdem w trasę, podjechaliśmy i odebraliśmy naszą kartę za 20zł (teraz podobno jest po 30zł).

Jak się zarejestrować?

Najbardziej problematycznym etapem, jest zarejestrowanie karty na stronie Voxi. Zarówno my, jak i nas znajomi, mieliśmy z tym problem. Ja zdecydowałam się skorzystać z pomocy oferowanej na stronie i rejestrowałam kartę przez czat biura obsługi klienta. Poszło sprawnie i bez problemów. Nasi znajomi natomiast, po kilku nieudanych próbach rejestracji, skonsultowali się ze sprzedającym, od którego kupili kartę (większość osób sprzedających Voxi na Allegro, oferuje pomoc z rejestracją karty) i usłyszeli, że przeglądarka Google Chrome może być winna ich niepowodzeniom. No i rzeczywiście – jak skorzystali z innej, to udało im się samodzielnie zarejestrować kartę. W naszym przypadku była to przeglądarka Safari, kiedy nie udało nam się zarejestrować. Wszystko poszło ok, zrobiłam płatność kartą i wtedy mnie wywaliło ze strony. Pieniądze zostały z konta pobrane, więc od razu napisałam do biura obsługi klienta i właśnie oni zarejestrowali mi kartę i przypisali do niej pobraną opłatę.

Który pakiet wybrać?

Tutaj możecie zobaczyć sobie wszystkie plany dostępne na stronie Voxi i wybrać najbardziej odpowiedni dla Was. My zdecydowaliśmy się na pakiet za 20 funtów. Mamy w nim 45gb plus nielimitowane Social Media (Facebook, Instagram, Messenger i inne), Video (Netflix, YouTube i inne), połączenia i wiadomości. Korzystamy z tego internetu ile wlezie od ponad dwóch miesięcy i jesteśmy w siódmym niebie. Mimo tego, że używamy Allegro, Olx, wrzucam wpisy na bloga, pobieramy różne rzeczy, to najwięcej zeszło nam 1gb z dostępnych 45gb ?. Serio, nie znajdziecie lepszej oferty roamingowej. Ten internet śmiga jak zły w każdym państwie. Jeżeli uważacie, że potrzeba Wam najwyższego pakietu (tam już nie ma żadnych ograniczeń, jest 100% nielimitowany), to i tak polecam Wam najpierw kupić ten pakiet, który wybraliśmy my. Dlaczego? Otóż, jeżeli z pakietu za 20f będziecie chcieli przejść na pakiet za 35f, to macie rabat 5f. Czyli będziecie płacić 30f miesięcznie za nieskończone internety ❤️. Jeżeli natomiast od razu wybierzecie najwyższy pakiet, to będziecie płacić 35f. Tak, jesteśmy Januszem i Grażyną to to 5f (ok. 25zł) uważamy za znaczące ??.

Podsumowanie

Zakup karty i planu Voxi uważamy za jedną z naszych najlepszych decyzji. Nie ma korzystniejszej oferty roamingowej w Europie. Warto wspomnieć, że kartę Voxi opłaca się kupić nie tylko będąc kierowcą zawodowym. Ja bym w nią zainwestowała choćby jadąc na wakacje w UE (możecie zrezygnować z płacenia w każdej chwili). Człowiek się nie stresuje przynajmniej, że po powrocie do Polski przyjdzie mu rachunek na jakąś bajońską sumę z abonamentu. My płacimy 100 złotych miesięcznie i nie mamy w planach rezygnacji z Voxi. Już prędzej zrezygnujemy z tych beznadziejnych polskich sieci. No bo kuźwa, u nas dalej są limity na internet nie tylko w roamingu, ale również w Polsce (my w Plusie mamy 20gb na miesiąc, co jest zwyczajnie śmieszne). W Voxi czegoś takiego nie ma. Na grupach czytałam nawet, że niektórzy kierowcy kupują najniższe plany za 10-15f i nie są w stanie ich wykorzystać. Także bardzo polecam Wam rozważenie zakupu karty Voxi. Spróbujcie dobrać pakiet do Waszych potrzeb, a gwarantuję, że będziecie równie zadowoleni jak my ?.

Gdybyście mieli jakieś pytania, to śmiało piszcie w komentarzach ?