Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam wszelkie okazje na które mogę się ubrać w piękną, wizytową sukienkę. Często już na kilka tygodni przed planowanym wydarzeniem mam w głowie plan, co założę ?. Wtedy zazwyczaj do akcji wkracza moja mama i jej zakład krawiecki, bo kreacja którą zaprojektuję w swojej głowie jest nie do kupienia. Często mam nawet problem, żeby dostać materiały pasujące do mojego wymysłu ?. Tak było z suknią na poprawiny naszego wesela. Szyłyśmy ją prawie pół roku.

Jednakże, kiedy okazja zbliża się wielkimi krokami a nie chce mi się myśleć nad projektem, materiałami i sposobami na przekupienie mamy (bo wcale taka chętna do szycia pojedynczych sztuk to ona nie jest ?), wtedy korzystam z gotowych rozwiązań. Zwyczajnie idę do któregoś z poniższych salonów i kupuję piękną suknię od ręki. W tym wpisie przedstawiam Wam 5 stacjonarnych salonów sukien wieczorowych w Łodzi, gdzie bez problemu znajdziecie kreacje na wszelkie okazje ?.

1. Mona Lissa

Ten salon zawsze będzie u mnie na pierwszym miejscu. Dostaniecie tam cudne sukienki (także ślubne). Obsługa i właścicielka są przemiłe i zawsze służą radą i pomocą. Ceny są bardzo zróżnicowane. Można sukienki modyfikować i dopasowywać za niewielką opłatą. Ja kupowałam tam suknię na osiemnastkę kuzyna. Zapłaciłam 700 zł z poprawkami. Wiem, że to sporo kasy, ale czułam się w niej fantastycznie i tylko to się dla mnie wtedy liczyło ?. Z tego, co kojarzę mniej zdobne modele zaczynają się od 300 zł.

Link do strony internetowej sklepu

Link do strony sklepu na Facebook’u

Adres sklepu: Łódź, C.H. „M1„, ul. Brzezińska 27/29; Rzgów, C.H. „PTAK”, ul. Rzemieślnicza 35 (pasaż wschodni, box nr 3); Rzgów, C.H „NOWY POLROS„, ul. Tuszyńska 72/74 sektor H 118.

2. Ines Atelier

Do wejścia zachęciła mnie wystawa, na której wisiała „kopia” sukni ślubnej Berta Bridal za 1600 zł (ceny oryginałów zaczynają się od kilku tysięcy euro). I jak weszłam tak przepadłam. Akurat zbliżało się wesele mojej koleżanki ze studiów, więc salon opuściłam z sukienką za 350 zł ?. Bardzo szanuję ten salon za podejście do klienta. Mają suknie dla kobiet w praktycznie każdym rozmiarze i nie dyskryminują tych „plus size”.

Link do strony sklepu na Facebook’u

Adres sklepu: Łódź, ul. Więckowskiego 1 (róg Więckowskiego a Piotrkowska)

3. Lollipop evening

To miejsce zna chyba każda dziewczyna z Łodzi ?. Znajdziecie tam mnóstwo najnowszych modeli sukienek. Ceny są przystępne i można wyrwać suknię już za 250 zł. Jedyną wadą tego sklepu jest brak większej rozmiarówki. Panie większe niż XL raczej w nic się nie dadzą rady wcisnąć.

Link do strony internetowej sklepu

Link do strony sklepu na Facebook’u

Adres sklepu: Łódź, ul. Legionów 10 (evening)

4. A&Z

To miejsce odkryłam niedawno i jeszcze nie miałam okazji go odwiedzić, ale ich strona na Facebook’u zdecydowanie zachęca do wizyty. Piękne sukienki i pełna rozmiarówka. Czego chcieć więcej? Ceny zapewne nie będą się różniły od reszty salonów.

Link do strony internetowej sklepu

Link do strony sklepu na Facebook’u

Adres sklepu: Łódź, ul. Narutowicza 67

5. Lilith

Mimo, że jest to najtańszy sklep (ceny nawet od 100 zł) to umieściłam go na końcu listy ze względu na obsługę. Byłam w tym miejscu trzy razy i za każdym razem wychodzę z niczym i pędzę do Ines Atelier. Pani sprzedająca patrzy się na kobiety o rozmiarze większym niż L jak na dziwolągi, które nie mają czego w jej sklepie szukać. Podobała mi się tam jedna sukienka, którą kupiłabym mimo tego, że byłaby na mnie za mała (mama bez problemu by mi ją powiększyła), ale owa Pani nawet nie dała mi jej do ręki zobaczyć, bo „Po co? I tak będzie za mała”. No takie komentarze to działają na mnie jak płachta na byka. Zaproponowała mi w zamian sukienkę z gumkami z tyłu. Niby nic w tym złego, ale kiedyś handlowaliśmy z Piotrkiem odzieżą i znałam firmę sprowadzającą owe sukienki. Cena była ponad 3 razy wyższa niż hurtowa a jakość tych sukienek zostawię bez komentarza. Także polecam ten sklep Paniom do rozmiaru L. Znajdziecie tam śliczne sukienki w przystępnych cenach.

Link do strony internetowej sklepu

Link do strony sklepu na Facebook’u

Adres sklepu: Łódź, ul. Piotrowska 9

Mamy tu dziewczyny z Łodzi? Kupowałyście kiedyś sukienki w tych salonach? A może znacie jakieś inne, do których powinnam się wybrać następnym razem? ❤️