Wiem, że zapewne większość z Was jest bardziej ogarnięta życiowo niż ja i kupujecie dekoracje i przebrania imprezowe przez internet. Ja niestety zawsze wszystko zostawiam na ostatnią chwilę i potrzebuję sklepu stacjonarnego (najlepiej jeszcze, żeby był czynny całą dobę ?) ?. Tak było np. z dekoracjami, które zaplanowaliśmy z Pio kupić na naszego domowego sylwestra. Pędziliśmy do sklepu jak szaleni i wpadliśmy tam dosłownie 10 minut przed zamknięciem. Ależ to był szał zakupowy ?. Dzisiaj więc przedstawię Wam 6 naszych ulubionych sklepów z imprezowymi gadżetami, które znajdują się w Łodzi.

1. Big Party

To jest mój absolutny faworyt. Tak szczerze mówiąc, to od kiedy odkryliśmy ten sklep, nie stresuję się organizowaniem imprez. Wiem, że zawsze mam ich pod ręką i będą mieć wszystko, czego potrzebuję. Znajdziecie tam dekoracje, papierową zastawę, kurtyny (które mogą posłużyć za tło do zdjęć), kostiumy, peruki, balony, no generalnie cały arsenał pięknych i przydatnych rzeczy. To właśnie tam jechaliśmy z Pio przed sylwestrem. Ceny mają jak najbardziej rozsądne. Wiadomka, że na Ali znajdzie się te gadżety o połowę taniej, ale jak jest się pierdołą i myśli na ostatnią chwilę, to trzeba bulić i wspomagać rodzime interesy ?. W każdym razie zdecydowanie polecam Wam ten sklep. W Łodzi jest najlepiej zaopatrzony i ma przemiłą obsługę (która Cię nie pogania jak wpadniesz chwilę przed zamknięciem, tylko dzielnie doradza ?).

Adres: Rokicińska 66

2. Bal-mar

Bal-mar specjalizuje się w balonach i helu, ale inne dekoracje i gadżety też tam znajdziecie. My zaopatrywaliśmy się u nich w hel na nasze wesele (balony miałam z Ali). Zapłaciliśmy ok. 300 złotych za wielką butlę z helem, która wystarczyła na napompowanie wszystkich balonów (w tym dziesięć wielkich liter, postacie z bajek, serduszka, gwiazdki). Pamiętam też, że nie było problemów z późniejszym oddaniem butli. Szczerze polecam ten sklep. Ceny spoko (szczególnie helu) i przemiła obsługa.

Adres: 3 Maja 41

3. FloraDekora

Wiem, wiem, że ten sklep jest w Rzgowie, ale przecież to rzut beretem od Łodzi, więc dla mnie się zalicza do naszego zestawienia ?. We FloraDekora znajdziecie mnóstwo dekoracji i gadżetów. Mają nawet kwiaty, ale w zdecydowanie wygórowanych cenach (dużo tańsze dostaniecie w Łodzi w centrum Art-Pol na ul. Równa 4/6). We FloraDekora dostaniecie balony, ale raczej nie napełniają ich tam helem. Zobaczycie tam natomiast sporo dodatków, których nie ma w innych sklepach z dekoracjami. I mnóstwo gadżetów dopasowanych tematycznie i kolorystycznie do Waszej imprezy.

Adres: Rzgów, Pabianicka 68A

4. TEDi

TEDi to chyba jedyny sklep w Łodzi, gdzie dostaniecie piniaty ?. Gdybyście mieli ochotę urządzić imprezę w takim stylu, to walcie tam jak w dym ?. Poza tym mają różne balony, girlandy, papierową zastawę, itp. Kupiłam u nich na sylwestra taką śmieszną dekorację na stół, girlandę „happy new year” i plastikowe kieliszki do szampana, które wyglądały absolutnie kozacko. Poza tym, dostaniecie tam mnóstwo rzeczy, z których można wyczarować coś diy.

Adres: Przybyszewskiego 323

5. GoDan

GoDan to chyba już kultowy sklep z dekoracjami i przebraniami. Jak mieli franczyznę w Manufakturze lata temu, to byli chyba jednym z pierwszych sklepów stacjonarnych z gadżetami imprezowymi w Łodzi. Nie wiem, jak wyposażony jest sklep na Jaracza, bo zdecydowanie bliżej mamy do Big Party, ale patrząc po zdjęciach z Google to przeważają tam balony i papierowa zastawa. Sklep na Brukowej prezentuje się pod tym kątem zdecydowanie lepiej (przynajmniej w Google). Mają dużo większy asortyment.

Adres: Jaracza 5 / Brukowa 8

6. Just Married

Nazwa sklepu wskazuje na to, że mają głównie ślubny asortyment, ale nic z tych rzeczy. Znajdziecie tam dosłownie wszystko. My kupowaliśmy u nich świąteczne rogi renifera na samochód i ozdobny pokrowiec na wc (z podobizną św. Mikołaja) ?. Sklep jest wypełniony po brzegi przeróżnymi gadżetami. Nie mogłam stamtąd wyciągnąć Pio ??. Przemiła pani sprzedająca, która pozwoliła nam zapłacić przelewem na miejscu (nie mieli wtedy terminalu płatniczego)

Adres: 1 Maja 76

Też ogarniacie takie rzeczy na ostatnią chwilę, czy dużo wcześniej zamawiacie wszelkie dekoracje i gadżety z internetu? Byliście w którymś z podanych przeze mnie sklepów?