Jest wiele darmowych programów do wykonywania przeróżnych grafik. Najbardziej osławiona jest oczywiście Canva. Jednak ja wprost uwielbiam korzystać z aplikacji na telefon „PicsArt”. W poprzednim wpisie, który znajdziecie tutaj, opisywałam w jaki sposób możecie w niej wyciąć tło ze zdjęcia. Dzisiaj zajmiemy się dalszą częścią wyjaśniania, jak przy użyciu tej darmowej apki wykonałam naszą grafikę profilową. Zapraszam do instrukcji poniżej.

1. Nalepka cieknących kropli

Ostatnio ta nalepka robi furorę i widuję bardzo dużo „cieknących” zdjęć profilowych. Kiedy wytniemy tło ze zdjęcia, przechodzimy do opcji „Nalepka” na dolnym pasku menu. W wyszukiwarce wpisujemy „drops” i wybieramy te krople, które nam się spodobają. Ja wzięłam te czarne na początek (w dalszej części widać inne, bo bardziej mi się spodobały te grubsze ?). Następnie dostosowujemy ich wielkość i klikamy „Mieszaj” oraz „Rozjaśnianie”. Dopasowujemy naklejkę i mamy gotowy efekt „cieknącego” zdjęcia.

2. Otoczka z kwiatów

Na tym etapie znowu korzystamy z opcji „Nalepka” na dolnym pasku menu. W wyszukiwarce wpisujemy „flowers”, wybieramy kwiat, który nam pasuje i ustawiamy go w wybranym miejscu na zdjęciu. Następnie wracamy do opcji „Nalepka”, wyszukujemy kolejny piękny kwiat i znowu nanosimy go na zdjęcie. Możecie kombinować z przeróżnymi konfiguracjami. To jest mega żmudna robota, mi za pierwszym razem wybieranie i ustawianie tych wszystkich kwiatków zajęło ponad 3h ?. Jednak uważam, że efekt był wart poświęconego czasu.

3. Maska

Ostatnim, choć niekoniecznym, etapem jest nałożenie maski. Ja ją nałożyłam, gdy okazało się, że długi ogon motyla z kwiatów nie sprawdza się jako miniaturka profilowego na Instagramie. W ten sposób go ładnie skróciłam. Nałożyłam okrągłą maskę, zmniejszyłam ją (żeby wyszło ładne zaokrąglenie) i gumką wymazałam wszystko poza fragmentem, który skracał skrzydło.

W ten oto sposób powstało nasze nowe profilowe, które tak wielu osobom przypadło do gustu. Mam nadzieję, że jasno wszystko przekazałam. Jeżeli jednak będziecie mieli jakieś pytania czy wątpliwości, to dzielcie się nimi w komentarzach. Na wszystkie odpowiem najlepiej, jak będę potrafiła ?❤️.